Regeneracja tarczy sprzęgła

Regeneracja tarczy sprzęgła

admin Sprzęgło samochodowe , , ,

Czy regeneracja tarczy sprzęgła ma sens? Plusy i minusy regeneracji. Regeneracja tarczy sprzęgła może być sposobem na ograniczenie kosztów naprawy, opłacalność takiego rozwiązania zależy jednak od użytych materiałów.

Regeneracja tarczy sprzęgła

Tarcza sprzęgła pełni bardzo istotną rolę w układzie przeniesienia napędu samochodu, jej zadaniem jest przekazanie momentu obrotowego z koła zamachowego na wałek sprzęgłowy. W wyniku normalnej eksploatacji samochodu następuje zużywanie tarczy sprzęgła, jest to naturalny proces wynikający ze ścierania się powierzchni ciernej.

Niektórzy właściciele samochodów szukając sposobu na obniżenie kosztów naprawy sprzęgła biorą pod uwagę regenerację jego poszczególnych elementów. Tak naprawdę jednak regeneracja tarczy sprzęgła nie zawsze jest opłacalnym rozwiązaniem. Pomimo iż wiele firm zajmuje się przeprowadzaniem regeneracji elementów sprzęgieł, to tak naprawdę jest niezwykle ciężko dostać sprzęgło poddane regeneracji w prawidłowy sposób, które będzie działać bez zarzutu przez dłuższy czas. Tarcza sprzęgła teoretycznie jest najprostszym do regeneracji elementem sprzęgła ciernego. Jednak wynik regeneracji zależy od jakości materiałów użytych do tego typu usługi. Firmy zajmujące się regeneracją mogą montować na tarczach okładziny różnej jakości. Są sytuacje iż dorównują nowym, oryginalnym produktom. Jednakże najczęściej wykorzystywane są złej jakości zamienniki dalekowschodniej produkcji. Takie zamienniki często już od początku nie pracują prawidłowo i mogą zakłócać prawidłową pracę całego sprzęgła.

Opinie dotyczące regeneracji poszczególnych elementów sprzęgła są bardzo różne. Niektórzy właściciele samochodów cenią sobie tego typu usługi ze względu na potencjalne oszczędności. Z kolei inni mają negatywne doświadczenia wynikające z źle wykonanej regeneracji. To czy warto przeprowadzić regenerację tarczy sprzęgła zależy od tego, na jaki warsztat trafimy. Czy jest rzetelny, czy korzysta z wysokiej jakości materiałów i czy posiada odpowiednie narzędzia? Najczęściej jednak specjaliści zalecają zakup nowych, kompletnych zestawów sprzęgła. Ponosząc stosunkowo niewiele większy koszt otrzymujemy nowe części, z gwarancją, iż swoją funkcję będą pełnić przez dłuższy czas. Warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, oferujących wysokiej jakości, kompletne sprzęgła w atrakcyjnych cenach.

Kiedy należy wymienić tarczę sprzęgła?

Wielu właścicieli samochodów słysząc, iż powodem awarii samochodu jest zużyta tarcza sprzęgła, zastanawia się nad wymianą wyłącznie tego jednego elementu. Specjaliści nie zalecają jednak takiego rozwiązania, ponieważ po wymianie samej tarczy sprzęgła może okazać się, iż nie tylko ona była powodem awarii i problem nie ustąpił. Wtedy konieczna będzie wymiana kompletnego zestawu sprzęgła i ponowne poniesienie kosztów wymiany, które nierzadko przewyższają cenę samych części.

Na jak długo starcza tarcza sprzęgła?

Ciężko jest jednoznacznie określić przebieg, na jaki powinna wystarczyć tarcza sprzęgła, ponieważ zależy on nie tylko od samego modelu samochodu ale także od stylu jazdy danego kierowcy. Stosując się do kilku prostych rad w zakresie stylu jazdy można znacznie wydłużyć żywotność nie tylko tarczy ale i całego sprzęgła.

You May Also Like..

sprzęgło samochodowe

Jak zbudowane jest sprzęgło samochodowe?

Tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła oraz łożysko sprzęgła to trzy elementy, na podstawie których zbudowane jest sprzęgło samochodowe. Oprócz nich bardzo istotnym elementem […]

tarcza sprzęgła na kole dwumasowym

Tarcze sprzęgła – cena wymiany

Awaria sprzęgła to poważny problem dla każdego kierowcy. Należy ono do najważniejszych podzespołów w samochodzie, ale jednocześnie najbardziej narażonych na […]

Okładziny sprzęgła

Okładziny sprzęgła

Okładziny tarczy sprzęgła – zużywanie, materiał wykonania. Okładziny sprzęgła, wykonane z nowoczesnych materiałów, pozwalają na prawidłową pracę w niekorzystnych warunkach – […]

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.