Wymiana sprzęgła w VW Golf 4

sprzęgło do golf 4

admin Sprzęgło samochodowe

Volkswagen Golf 4 jest bardzo popularnym samochodem w Polsce. Chętnie kupują go zwłaszcza ludzie młodzi, ponieważ można go zdobyć już za 10 tysięcy złotych i to w bardzo dobrym stanie. Takie auto będzie miało około 200 tysięcy kilometrów przebiegu, wobec tego niedługo może przyjść pora na wymianę sprzęgła.

Rodzaje sprzęgieł w Golf 4

Samochód ten jest już nieco starą konstrukcją, dlatego nie było w nim jeszcze tak powszechnie stosowane bardzo nielubiane przez kierowców dwumasowe sprzęgło. Golf 4 posiadał je tylko w wersji z silnikami diesla, w tym z bardzo popularnym wtedy motorem 1.9 TDI. Silniki benzynowe posiadają sprzęgła tradycyjne, więc jeśli zależy nam na niskich kosztach utrzymania auta, to warto zdecydować się na egzemplarz z takim typem jednostki napędowej. Jeśli trafił nam się diesel to też nie musimy się specjalnie obawiać. Koła dwumasowe stosowane przez Volkswagena w tych samochodach są stosunkowo trwałe, co zawdzięczamy też niewygórowanej mocy silnika.

Objawy padającego sprzęgła

Jeśli nasze sprzęgło będzie zamierzało poddać się w najbliższym czasie, to objawy nie będą różnić się znacznie od tych, jakie spotkamy w innych samochodach. Zazwyczaj będzie to po prostu ślizganie się tarczy, co łatwo zauważymy poprzez zmniejszenie przyspieszenia i nieproporcjonalny wzrost obrotów silnika w stosunku do prędkości. Czasami zdarzają się uszkodzenia docisku, co powoduje że autem trudno jest ruszyć płynnie, nawet trzymając nieruchomo sprzęgło. Golf 4 wyposażony w koło dwumasowe może dawać też objawy charakterystyczne dla psucia się tego mechanizmu, a są nimi wibracje na biegu jałowym, szarpanie w czasie jazdy na niskich obrotach, a także stukanie pod maską na biegu jałowym.

tarcza sprzęgła do VW Golf 4
Tarcza sprzęgła do VW Golf 4

Cena wymiany sprzęgła

Komplet części do wymiany sprzęgła jednomasowego to około 1000 złotych, jednak jeśli się postaramy i poszukamy okazyjnych ofert w sieci, to możemy zmieścić się nawet w 800zł. W przypadku silnika diesla, który posiada koło dwumasowe, również koszty nie są kosmiczne. Cena za nowe koło należy do tych niższych i wynosi około 1500zł za nowe, a kupując regenerowane możemy zapłacić tylko 500-600zł. Wraz z resztą elementów cena nie powinna przekroczyć 2500zł z nowym kołem, a z regenerowanym możemy zmieścić się nawet w 1500 złotych. Do tego trzeba doliczyć koszt robocizny, który w obu przypadkach jest jednym z niższych, bo rzadko przekracza 500zł za kompletną wymianę sprzęgła. Golf 4 jest jednak autem bardzo prostej konstrukcji i dzięki temu sprzęgło możemy wymienić sami, jeśli tylko mamy garaż, narzędzia, nieco umiejętności i chęci.

Kup sprzęgło do Golf 4

Jak możemy się przekonać, również kwestia trudności i kwot za wymianę sprzęgła potwierdza, że Volkswagen Golf 4 jest samochodem stosunkowo tanim w utrzymaniu. Jeśli tylko jeździmy z rozwagą, nie mamy zacięcia rajdowego i staramy się dbać o sprzęgło, to powinno nam spokojnie posłużyć na kolejne 200 – 250 tysięcy kilometrów.

You May Also Like..

sprzęgło samochodowe

Jak zbudowane jest sprzęgło samochodowe?

Tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła oraz łożysko sprzęgła to trzy elementy, na podstawie których zbudowane jest sprzęgło samochodowe. Oprócz nich bardzo istotnym elementem […]

tarcza sprzęgła na kole dwumasowym

Tarcze sprzęgła – cena wymiany

Awaria sprzęgła to poważny problem dla każdego kierowcy. Należy ono do najważniejszych podzespołów w samochodzie, ale jednocześnie najbardziej narażonych na […]

Okładziny sprzęgła

Okładziny sprzęgła

Okładziny tarczy sprzęgła – zużywanie, materiał wykonania. Okładziny sprzęgła, wykonane z nowoczesnych materiałów, pozwalają na prawidłową pracę w niekorzystnych warunkach – […]

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.