Sprzęgło BMW E46

admin Sprzęgło samochodowe

Pojazd BMW E46 jest to samochód osobowy, który cały czas cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kierowców. Części do tego samochodu osobowego, mają stosunkowo atrakcyjne ceny, na tak zwaną ,,każdą kieszeń”. Z całą pewnością, jedną z ważniejszych części, w tym samochodzie osobowym, jest sprzęgło. Za jego pomocą można między innymi swobodnie zmieniać biegi.

Sprzęgło, tak jak każda inna część w samochodzie osobowym, jakim jest BMW E46, może być eksploatowana wyłącznie przez pewien okres czasu, gdyż po prostu wszystko się zużywa. Prawidłowo eksploatowane sprzęgło, może wytrzymać mniej więcej sto tysięcy kilometrów w tym samochodzie. Wymiana sprzędła w BMW E46 wymaga pewnych elementów, jakimi są: tarcza, docisk oraz łożysko. Jest to tak zwany podstawowy zestaw. Natomiast jeśli w konkretnym modelu znajduje się również koło dwumasowe, to je również trzeba wymienić.

Sprzęgło BMW E46 – co trzeba o nim wiedzieć?

 Sprzęgło w BMW E46 stanowi bardzo ważną część w tym samochodzie osobowym. Umożliwia ono płynną oraz przyjemną jazdę. Sprzęgło trzeba wymieniać, jak już było wcześniej wspomniane, średnio co sto tysięcy kilometrów w BMW E46. Jest to istotna kwestia, 100 tysięcy jest taką bezpieczną granicą, natomiast jeśli sprzęgło zużyje się szybciej, wówczas trzeba je wymienić również szybciej. Sprzęgło może się szybciej zużyć, w sytuacji, jeśli na przykład kierowca zbyt gwałtownie jeździ i doprowadza do bardzo wysokich obrotów. Nagła, agresywna zmiana biegów również nie działa korzystnie.

Każdy posiadacz samochodu osobowego – BMW E46, powinien mieć na uwadze fakt, iż sprzęgło wymienia się całe, wraz ze wszystkimi komponentami. Po prostu nie opłaca się wymieniać na przykład samej tarczy, gdyż za jakiś czas i tak by się okazało, że również inne części wymagają wymiany.

Samochód osobowy, jakim jest BME E46, jeśli posiada koło dwumasowe, wymiana będzie kosztować więcej. Wszystkie części powinny być oczywiście zakupione od renomowanych producentów, którzy zapewnią dużą żywotność sprzęgła. Firmy, które produkują wysokiej jakości sprzęgła, są następujące: ,,Valeo„, ,,Sachs” oraz ,,Luk„. Do grupy producentów sprzęgieł wysokiej jakości można zaliczyć jeszcze ,,Ashika” oraz ,,Exedy”.

Kup Sprzęgło BMW E46

You May Also Like..

sprzęgło samochodowe

Jak zbudowane jest sprzęgło samochodowe?

Tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła oraz łożysko sprzęgła to trzy elementy, na podstawie których zbudowane jest sprzęgło samochodowe. Oprócz nich bardzo istotnym elementem […]

tarcza sprzęgła na kole dwumasowym

Tarcze sprzęgła – cena wymiany

Awaria sprzęgła to poważny problem dla każdego kierowcy. Należy ono do najważniejszych podzespołów w samochodzie, ale jednocześnie najbardziej narażonych na […]

Okładziny sprzęgła

Okładziny sprzęgła

Okładziny tarczy sprzęgła – zużywanie, materiał wykonania. Okładziny sprzęgła, wykonane z nowoczesnych materiałów, pozwalają na prawidłową pracę w niekorzystnych warunkach – […]

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.