Mazda 6 pierwszej generacji

admin Blog ,

Przez wiele lat oferowany przez Mazdę model 626 był jednym z bardziej atrakcyjnych samochodów klasy średniej. Jednak pod koniec lat dziewięćdziesiątych 626 została wyprzedzona przez bardziej nowoczesną konkurencję, co spowodowało potrzebę zaprojektowania przez Mazdę nowego, atrakcyjnego samochodu klasy średniej, który całkowicie zerwie z przeszłością. Nowy model – Mazda 6, zaprojektowany na płycie podłogowej Forda Mondeo, nie miał żadnych powiązań ze swoim poprzednikiem i okazał się dużym sukcesem. 

Mazda 6 – rozsądny wybór?

Mazda 6, której premiera miała miejsce w 2002 roku, imponowała wyglądem charakteryzującym się dynamiczną sylwetką oraz sportową linią. Dzięki wielowahaczowemu zawieszeniu „szóstka” posiadała idealne właściwości jezdne, gwarantujące komfortowe prowadzenie. Nowy samochód był wygodny oraz ładny, dzięki czemu stanowił dużą konkurencję dla innych, popularnych samochodów klasy średniej.

Wadą Mazdy 6 pierwszej generacji jest średni poziom materiałów użytych do wykończenia wnętrza, których spasowanie również pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się, że podczas jazdy po wyboistych nawierzchniach plastiki trzaskają a farba z gałki skrzyni biegów często bywa przetarta. Zaletami wnętrza są wygodne fotele oraz intuicyjna obsługa urządzeń pokładowych.

Wersje silnikowe

Mazda 6 w 2002 roku debiutowała w kilku wersjach silnikowych – benzynowymi 1.8/120KM, 2.0/141 KM, 2.3/166 KM oraz dwulitrowym turbodieslem o mocy 121 KM lub 136 KM. Po modernizacji w 2005 r. podwyższono moc dwulitrowego silnika benzynowego do 147 KM oraz wprowadzono wysokoprężną, dwulitrową jednostkę o mocy 143 KM.

Diesle Mazdy są bardzo oszczędne, niestety borykają się z awariami. Zdarza się że przez nieszczelne podkładki wtryskiwaczy do oleju dostają się spaliny, co powoduje powstawanie szlamu na sitku pompy smoka olejowego. Można zapobiec tej sytuacji dzięki regularnym wymianom podkładek oraz czyszczeniu sitka.

Dwulitrowa jednostka wysokoprężna o mocy 143 KM nie jest najlepszym wyborem do miejskiej jazdy ze względu na zastosowanie filtra cząstek stałych, który należy regularnie przeczyszczać jeżdżąc autem w trasie.

Jednym z bardziej kosztownych elementów, w które z czasem ulega zużyciu zarówno w słabszym jak i mocniejszym silniku diesla to koło dwumasowe Mazda 6. Jest to element eksploatacyjny, który ulega zużyciu także u większości konkurentów i jest jedną z droższych napraw w samochodach z silnikiem wysokoprężnym.

Koło dwumasowe Mazda 6 to element, którego sama wymiana jest bardzo droga ze względu na czasochłonność oraz pracochłonność. Możemy jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy kupując koło dwumasowe Mazda 6 samodzielnie i dostarczając części do warsztatu.

You May Also Like..

Dlaczego tarcza sprzęgła się zużywa?

Dlaczego tarcza sprzęgła się zużywa?

Dlaczego tarcza sprzęgła się zużywa? Przyczyny zużywania się tarczy sprzęgła – jak opóźnić ten proces? Zużywanie się tarczy sprzęgła następuje w wyniku […]

Koło dwumasowe w popularnych samochodach

Koło dwumasowe to bardzo ważna, ale i mocno awaryjna część silnika która często sprawia kłopotu właścicielom aut. Niestety koło dwumasowe […]

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.